Invitație în clasa pregătitoare 2021 – 2022
Porțile Școlii Gimnaziale ,,Comandor Alexandru Cătuneanu” s-au deschis pentru noi în 2016. Au fost 5 ani plini de provocări și activități care ne-au purtat pe un tărâm al cunoașterii fascinant. Pentru noi, clasa pregătitoare a fost o trecere ușoară de la grădiniță la școală. Am comunicat, experimentat, ne-am făcut prieteni noi și am descoperit un tărâm plin de povești frumoase. Activitățile clasei pregătitoare sunt diverse, interactive, adaptate vârstei copiilor, învățarea realizându-se cu ajutorul jocurilor, activităților extracurriculare, dezvoltând abilitățile elevilor și ajutându-i să se integreze în societate. Pășiți cu încredere și bucurie că voi puteți aduna la fel de multe amintiri ca noi! Mult succes! Vă așteptăm cu drag!

Categorii: Anunțuri

0 comentarii

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Avatar placeholder

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

11 − one =