Invitație în clasa pregătitoare 2021 – 2022
Porțile Școlii Gimnaziale ,,Comandor Alexandru Cătuneanu” s-au deschis pentru noi în 2016. Au fost 5 ani plini de provocări și activități care ne-au purtat pe un tărâm al cunoașterii fascinant. Pentru noi, clasa pregătitoare a fost o trecere ușoară de la grădiniță la școală. Am comunicat, experimentat, ne-am făcut prieteni noi și am descoperit un tărâm plin de povești frumoase. Activitățile clasei pregătitoare sunt diverse, interactive, adaptate vârstei copiilor, învățarea realizându-se cu ajutorul jocurilor, activităților extracurriculare, dezvoltând abilitățile elevilor și ajutându-i să se integreze în societate. Pășiți cu încredere și bucurie că voi puteți aduna la fel de multe amintiri ca noi! Mult succes! Vă așteptăm cu drag!

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Avatar placeholder

15 − 14 =