În atenția părinților care au solicitat înscrierea preșcolarilor la Grădinița cu Program Normal Lunca Cetățuii, în anul școlar 2020-2021.

În acest an școlar, din cauza restricțiilor impuse pentru prevenirea infecției cu SARS-COV 2, spațiul alocat este limitat, iar numărul foarte ridicat de cereri la grupele mari nu ne permite înscrierea celor de grupa mică.
Menționăm că, decizia DSP Iași impune aplicarea scenariului galben, care, la nivelul unității a fost adaptat din cauza spațiului insuficient pentru păstrarea distanțării reglementate prin lege. De aceea activitățile instructiv-educative se vor desfășura parțial online, lucru imposibil de realizat cu preșcolarii de vârstă mică.

Mulțumim pentru înțelegere!

Categorii: Anunțuri

0 comentarii

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Avatar placeholder

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

five × 5 =