Mărul – regele fructelor

Marul regele fructelor

Marul regele fructelor

Inspectoratul Școlar Județean Iași în parteneriat cu Consiliul Județean Iași a organizat concursul ”Mărul – regele fructelor”, ajuns la ediția a V-a. Concursul apare ca măsură adiacentă la distribuția de mere în cadrul programului de încurajare a consumului de fructe în școli. La etapa pe școală desfășurată în perioada 10-17 aprilie 2017, la secțiunea desene au câștigat următorii 5 elevi: Comandaru Lavinia – clasa a VIII-a, Enache Mara – clasa a VIII-a B, Glott Ioana – clasa a VII-a A, Lipsa Ilaria Elena – clasa a II-a A, Balan Iustin – clasa a III-a B. Cele 5 desene vor participa pe data de 10 mai 2017 la Palatul Copiilor – Iași la etapa județeană.

Categorii: Anunțuri

0 comentarii

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Avatar placeholder

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

7 − 3 =